Wandelen in Alicante

Alicante

Het bergdorpje Hondon de Las Nieves

Hondon de Las Nieves is een schitterend bergdorpje in het Crevillente-gebergte. Het plaatsje heeft veel oude gebouwen zoals het Ayuntamiento (gemeentehuis) en La Iglesia Parroquial (parochiehuis).

Het hart van het dorp is een pleintje met gezellige terrasjes, palmbomen en fontein. Hier is het uistekend toeven. Aan het plein bevinden zich enkele goede restaurantjes en kleine Spaanse levensmiddelwinkeltjes.

Er zijn rondom uw accomodatie wijngaarden, amandelbomen, olijfbomen, en een grote verscheidenheid aan flora en fauna. Veelkleurige vlinders, libelles, vissen, rivierkreeftjes, waterslangen, eekhoorns, maar ook steenarenden en everzwijnen zijn gezien. Laat u aangenaam verrassen!

Hondon de Las Nieves is de ideale plek voor wandelaars die de combinatie zoeken van het rustige achterland en het drukke kustgebied (strand op een half uur rijden).

Spanje · Valencia

  • Deze wandelreis
  • Individueel - standplaats
  • Indeling naar hoogte, klik hier voor uitleg
  • Prijs gehele vakantiehuis, max 10 personen
  • Locatiekaartje
Accommodatie:
Casa AnFloJu
Vakantiehuis
Ed Houben
Hondon de Las Nieves, Spanje
http://www.mooi-spanje.nl
Contact:
NL: 06 5439 1290
Int: 0031 654 391 290
Vragen / e-mail
Reserveren / boeken
Nederlands gesproken
Locatie en bereikbaarheid:
Gps: N 38° 17' 24" W 0° 53' 25"
Hoogte: 123 m
Plattegrond
2070 km van Utrecht
1900 km van Brussel
4 km van Hondon de las Nieves
Vliegveld Alicante (25 km)
Arrangement:
Individueel · standplaats
Geopend het gehele jaar
Geen honden
Het hele huis is rookvrij
Reiscode:

AlicanteAlicante

Wandelen

Voor wandelaars zijn er volop mogelijkheden in de nabije omgeving van Hondon de las Nieves en de Sierra Crevillente. Bergop achter de urbanisatie loopt u zo het wandelgebied in.

Op het dorpsplein zijn op een informatiebord vier wandelroutes in de omgeving van Hondon de las Nieves aangegeven. De gemeente werkt aan een wandelbrochure. In het gemeentehuis op het dorpsplein is Engelstalig personeel aanwezig dat u kan informeren of de brochure al gereed is.

Ook langs de weg naar Albatera zijn er diverse locaties waar u de auto kunt parkeren en het berglandschap te voet kunt verkennen. Wat verder weg zijn er wandelmogelijkheden bij de zoutmeren / natuurreservaten richting de kust, Elda-Salinas en Alguena.

Casa AnFloJu

Casa AnFloJu

De casa ligt in een mooi opgezette woonwijk van 400 vrijstaande woningen met ruime tuinen. De rustige, kleine urbanisatie is geheel omringd door wijngaarden en de heuvels van de Sierra de Crevillente (835 m hoog).

In het midden van de urbanisatie ligt een gerestaureerde finca. In deze oude wijnboerderij is een sfeervol restaurant gevestigd met Spaanse en internationale gerechten.

Casa AnFloJu biedt plaats aan maximaal tien personen. Op de begane grond zijn twee grote slaapkamers, een badkamer, keuken en grote verblijfsruimte.Op de benedenverdieping treft u drie grote slaapkamers, badkamer en grote verblijfsruimte met bar. Het overdekte terras kijkt uit op het privé-zwembad 4 × 8 m.

wijnstreek LevantHondon de Las Nieves

De omgeving

Hondon ligt in de wijnstreek Levant. In de jaren vijftig zijn de landbouwers begonnen met de teelt van de “uva embolsada” (de verpakte druif). Dit zijn Aledo-druiven waarvan de trossen tijdens de groei afzonderlijk verpakt worden in een papieren zakje. Hierdoor worden de druiven beschermd en groeien ze gelijkvormig, zodat ze bijna allemaal even groot zijn.

De zoutmeren van Santa Pola en Torrevieja vallen op de hun wonderlijke kleuren. Het gewonnen zout wordt als strooizout geëxporteerd. Flamingo's hebben hier hun vaste overwinterplaats. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de zoutmeren tot de beschermde natuurparken behoren.

Casa AnFloJuCasa AnFloJu

Prijs wandelarrangement

Prijs logies:
7 nachten € 420 / € 720
De prijs is afhankelijk van het seizoen en geldt voor het gehele vakantiehuis (max 10 personen)
Inbegrepen:
Logies, bad- en bedlinnen, gebruik wandelroutes
Niet inbegrepen:
Alle overige kosten
Toeslag:
Waarborgsom € 250
Wintertoeslag € 10 p/d
Reserveringskosten € 10
Eindschoonmaak € 100