Sierra de Bèrnia: achter de Costa Blanca

Sierra de BèrniaSierra de Bèrnia

Bergwandelen met een groep

Iedereen kent wel de Costa Blanca, de Spaanse kuststreek tussen Valencia en Alicante, met plaatsen als Calpe, Benidorm en Altea. De streek wordt zo genoemd vanwege de amandelbloesems, die het landschap in het vroege voorjaar wit kleuren.

Veel minder bekend is het achterland, waar kleine bergketens (sierra’s) tot 1500 m hoogte en prachtige valleien elkaar afwisselen. De mooiste van deze valleien is de Vall de Pop met negen dorpen.

Het dorp Parcent wordt door de Spaanse schrijver Gabriel Miro omschreven als “paradijs tussen de bergen”. Deze vallei wordt door de wereld­gezondheids­organisatie WHO ook als een van de gezondste plaatsen ter wereld aangemerkt vanwege het klimaat.

Deze streek geldt verder als een uitgelezen (berg)wandelgebied, waar veel van de eeuwenoude wandelpaden nog uit de Moorse tijd (800-1600) stammen. Tijdens de wandelingen bezoeken we verschillende van deze dorpen, en onderweg zien we amandel-, sinaasappel- en mispelbomen en een overvloed aan wilde planten.

Spanje · Valencia

  • Individueel - groepsreis - standplaats - trektocht
  • Indeling naar hoogte
  • Prijs per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen
  • Locatiekaartje
Organisatie:
Loopend Vuurtje
Marjon Willems
Arnhem, Nederland
NL: 088 3232 866
Int: 0031 883 232 866
Nederlands gesproken
Voor meer informatie over deze wandelvakantie en om deze te boeken, ga naar Loopend Vuurtje www.loopendvuurtje.nl
Locatie en bereikbaarheid:
Plattegrond
2000 km van Utrecht
1800 km van Brussel
25 km van Dénia
Valencia 110 km
Arrangement:
Groepsreis · Standplaats
Deelnemers min 7, max 8
Aanvangsdata:
Reiscode:

Sierra de BèrniaSierra de Bèrnia

Wandelprogramma

Het indicatieve programma van dag tot dag. Looptijd van alle wandelingen is 4 tot 5 uur.

  • Dag 1. Vlucht Amsterdam – Valencia. Transfer per minibus/auto naar Parcent.
  • Dag 2. Inloopwandeling Parcent – Alcalalí – Parcent, 300 m stijgen, 300 m dalen. Deze wandeling loopt door druivenakkers en een rivierbedding naar Alcalalí. Vandaar klimmen we richting Coll de Rates en lopen onderlangs deze berg met een prachtig uitzicht op Parcent terug naar la Asmoladora.
  • Dag 3. Rondwandeling Parcent – Coll de Rates – Sierra del Carrascal – Cueva Coloma – Parcent, 850 m↑, 850 m↓. Deze wandeling kenmerkt zich door de stevige klim naar de Sierra del Carrascal en de prachtige uitzichten. Bij helder weer kijk je uit over de skyline van Benidorm en zie je de Aitana, met 1557 m de hoogste berg van dit gebied.
  • Dag 4. De prachtige “1000 treden wandeling” van Fleix naar Benimaurell, 300 m↑, 500 m↓. De wandeling start met een afdaling van 300 m over een eeuwenoude “trap” uit de Moorse tijd naar de bedding van de Río Ebo. We lopen een tijd door de barranco en klimmen dan naar Benimaurell.

Finca Asmoladora

Loopend Vuurtje

Loopend Vuurtje is een stichting die als doel heeft het organiseren van kleinschalige wandelreizen, met een goede prijs/kwaliteit verhouding.

Ons onderkomen is een mooie villa in een buitenwijk van Jalon. De villa heeft drie verdiepingen, elke verdieping heeft een ruim terras aan de zuidzijde met prachtig uitzicht over de vallei en de bergen waar onze wandelingen zijn. Douches en toilet op de gang. Op de benedenverdieping is een grote rust- en leesruimte voor de gasten en een groot buitenzwembad.

Sierra de BèrniaSierra de Bèrnia

Wandelprogramma (vervolg)

  • Dag 5. Vrij te besteden. Vandaag kun je “thuis” blijven en genieten van het zwembad, een extra wandeling of een bezoek aan Valencia..
  • Dag 6. Rondwandeling in het Parque Natural del Montgó, 550 m↑, 550 m↓.
  • Dag 7. Rondwandeling in de Sierra de Bèrnia, 300 m↑, 300 m↓. Spectaculaire wandeling, waarbij we halverwege op het hoogste punt door een kort tunneltje lopen. Aan de andere kant, de zuidkant, hebben we een fraai uitzicht op de badplaats Calpe, waar een markante rots in zee ligt en is de vegetatie totaal anders.
  • Dag 8. Wandeling van Castell de Castells naar Famorca, 550 m↑, 350 m↓. Deze wandeling brengt ons naar een hoogte van 1051 m vanwaar we een prachtig uitzicht hebben op het stuwmeer bij Guadalest en de bergen van de Sierra Aitana.
  • Dag 9. Transfer naar Valencia. Chartervlucht Valencia – Amsterdam.

Finca Asmoladora

Prijs wandelarrangement

Prijs:
8 nachten / 9 dagen € 895 tot € 995
De prijs is per persoon, geba­seerd op 2 personen die een kamer delen
Inbegrepen:
Vliegreis Amsterdam – Valencia v.v., alle transfers ter plaatse, logies, ontbijt, lunchpakket, 6x diner, Nederlandse reisleiding
Niet inbegrepen:
Alle overige kosten, waaronder 2x diner
  • Individueel
    standplaats
  • Individueel
    trektocht
  • Groepsreis
    standplaats
  • Groepsreis
    trektocht