Wandelen op de Canarische Eilanden

La PalmaLa Palma

Rondreis: de verborgen schatten van La Palma

Vulkanen, laurierbossen, diepe kloven, hoge toppen en kleine dorpjes: je zal het allemaal gaan ontdekken op het Canarische eiland La Palma.

We wonen op La Palma en hebben een individuele rondreis samengesteld die je zal brengen naar de mooiste wandelgebieden. Bij aankomst ontvang je een comfortabele huurauto en een schat aan informatie.

Voor elke dag geven we verschillende wandelopties. Dit geeft je de vrijheid om die wandelingen te kiezen die het beste passen bij je (wandel) niveau, het weer of waar je die dag zin in hebt. Ook ontvang je informatie over waar je lekker kunt eten en geven we routes naar verlaten strandjes. La Palma Wandelen, de rondreis die het beste bij je past.

Spanje · La Palma

  • Deze wandelreis
  • Individueel - standplaats
  • Indeling naar hoogte, klik hier voor uitleg
  • Prijs per persoon, gebaseerd op 2 personen per kamer
  • Locatiekaartje
Organisatie:
La Palma Wandelen
Siepko en Marjan
El Paso, La Palma, Spanje
http://lapalma-wandelen.nl
Contact:
0034 922 485 718
Vragen / e-mail
Reserveren / boeken
Locatie en bereikbaarheid:
Gps: N 28° 41' 10" W 17° 45' 48"
Plattegrond
3200 km van Brussel/Utrecht
Santa Cruz de la Palma
Vliegveld La Palma
Arrangement:
Individueel · combi-standplaats
Verblijf in pensions
Bijna het gehele jaar
Reiscode:

La palmaLa Palma

Wandelen

Het Canarische eiland La Palma is een mini-continent met een enorme diversiteit aan landschappen. In het noord-oosten laurierbossen, in het zuiden een vulkanisch landschap, en in het groene noorden diepe kloven en kleine dorpjes.

Centraal op het eiland La Palma rijzen de toppen van de enorme erosiekrater de Caldera de Taburiente tot een hoogte van meer dan 2400 m. Wandelen is de beste manier om de spectaculaire natuur van La Palma te beleven.

Met meer dan duizend kilometer aan gemarkeerde wandelpaden door een grote diversiteit aan landschappen raak je op La Palma nooit uitgekeken.

La Palma

Accommodaties

Door het abrupte en steile karakter van het eiland zijn de afstanden groot. Daarom overnacht je tijdens de rondreis in door ons met veel zorg gekozen pensions in drie of vier dorpjes en stadjes. We boeken een overnachtingsplaats in het noorden, zuiden, westen en oosten voor je.

Bij aankomst op La Palma staat een comfortabele auto voor je klaar. Het rondreispakket dat je ontvangt zit boordevol informatie, wandel­kaarten en tips. Duidelijke route­beschrijvingen maken het mogelijk om je pensions te vinden.

La PalmaLa Palma

Wandelsuggesties

Dag 1: Aankomst La Palma
Bij aankomst op La Palma ontvang je de huurauto en ons uitgebreide informatiepakket met de reserveringen en routes naar de geboekte pensions. Je kunt direct op pad! Het gezellige havenstadje Santa Cruz met zijn pleintjes, oude gebouwen en terrasjes is een goed begin van de rondreis.
Dag 2: Spectaculaire toppen
Op de kraterrand van de Caldera kan een wandeling gemaakt worden met duizelingwekkende uitzichten. Dan een rondwandeling (4 uur) in het natuurgebied Las Nieves. Door een lange groene kloof tot aan de watergallerijen, en terug aan de andere kant van de heuvelrug met zicht op het zuidoosten van La Palma.
Dag 3: Laurierbossen en waterbronnen
San Andres is een pittoresk dorpje in het noord-oosten. Hogerop ligt het laurierbos Los Tilos. Hier staat de eerste echte uitdaging te wachten, op 1300 m zijn de bronnen Marcos en Cordero.
Dag 4: Het noorden van het noorden
Diepe indrukwekkende kloven en kleine dorpjes waar in al die jaren van vooruitgang de tijd stil is blijven staan. Rondwandeling door de met reuzenvarens en laurierbomen dicht begroeide kloof Magdalena; de mooiste junglewandeling op La Palma.
Dag 5: De amandelstreek
In Las Tricias lopen de wandelpaden langs bloemen-rijke tuinen en boerenhuisjes. In deze lieflijke streek groeit de grootste drakenbloedboom van La Palma. Voor de romantici adviseren we een wandelingetje naar een paradijselijk strandje.
Dag 6: Het natuurwonder Caldera de Taburiente
De wandeling naar het hart van de imposante krater is het hoogtepunt van La Palma. In het Dal van Aridane heb je de keuze uit een groot aantal stranden.
Dag 7: Het zuiden; een vulkanisch landschap.
Een onheilspellend zwart vulkanisch landschap. In Los Canarios start een lichte wandeling naar een 700 m lager gelegen baaitje. De in 1971 uitgebarsten vulkaan de Teneguia blaast nog steeds warme lucht uit. Nog één keer de wandelschoenen aan voor de indrukwekkende 19 km lange vulkaanroute.
Dag 8: Het is beter reizen dan aankomen
Voor wie het vertrek nog wil uitstellen raden we aan om voor de tweede week een huisje te huren. Benen omhoog en genieten van de rust en het oceaanzicht aan de zonnige westkust van la Palma.

La Palma

Prijs wandelarrangement

Tarief
7 nachten € 292
De prijs is per persoon, geba­seerd op 2 personen die een kamer delen
Inbegrepen:
Logies, huurauto, informatiepakket
Niet inbegrepen:
Alle overige kosten, waaronder de vlucht

La Palma