Trektocht in Lorraine



Gevarieerd middelgebergte
Wat is er mooier dan wandelen van de ene accommodatie naar de volgende zonder zorg over de plaats waar u gaat slapen en eten, uw bagage en de route? Wij hebben een trektocht uitgezet waarbij u start en eindigt bij Le Verger en u 2 of 3 nachten elders slaapt.
Het wandelgebied ligt globaal tussen St.Dié-des-Vosges, de Col de La Schlucht en Gerardmer, op de linkerflank van het Vogezengebergte met hoogtes tot 1100 m.
De Vogezen is landschappelijk een van de meest gevarieerde middelgebergtes van Europa. Er zijn veel bossen en meren, een ideaal gebied voor wandelaars die uren door de stilte willen lopen en regelmatig van een mooi uitzicht willen genieten. De trektochten zijn een interessante manier om dit deel van de Vogezen al wandelend te ontdekken.
Frankrijk · Vosges/Vogezen
- Organisatie:
- Le Verger
- Chambres d'hôtes & gîtes
- Lida Roodhart & Ruud van Dulmen
- Taintrux, Frankrijk
- www.wandelen-vogezen.com
- Contact:
- 0033 329 588 730
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- Gps: N 48° 14' 57" E 6° 53' 53"
- Plattegrond
- Hoogte: 370 m
- 590 km van Utrecht
- 420 km van Brussel
- 10 km van St Dié des Vosges
- Station St Dié, hier kunnen wij u ophalen
- Arrangement:
- Individueel · trektocht
- Bijna het gehele jaar,
niet in juli en augustus - Reiscode:



Wandelen in de Vogezen
Sinds we in 2005 op Le Verger zijn komen wonen hebben we vele wandelingen gemaakt, beschreven en op routekaarten ingetekend. De wandelvereniging Club Vosgièn heeft veel gemarkeerde routes uitgezet die we deels in onze wandelingen hebben opgenomen.
De wandelingen zijn met een goede conditie zonder problemen te lopen, ze gaan over goed begaanbare paden door de bossen, langs en over bizarre rotsformaties, tussen de akkers en door dorpjes. Het stijgen en dalen gaat geleidelijk met hier en daar een pittige klim waarna u van het uitzicht kunt genieten.
Tijdens de trektocht wandelt u 4 tot 7 uur / 12 tot 23 km per dag. U overbrugt per wandeling maximaal 400 m hoogteverschil tijdens de 5-daagse trektocht en 600 m tijdens de 7-daagse trektocht.
Hieronder staat het programma van de zevendaagse trektocht, bij de vijfdaagse trektocht vervallen de rondwandelingen van dag 4 en dag 6. Afhankelijk van de beschikbaarheid van de chambres d’hôtes kan de volgorde van de accommodaties wijzigen. Indien u met de auto komt kunt u deze parkeren bij Le Verger.

Chambres d'hôtes
U verblijft in ruime comfortabele 2-persoonskamers met meestal eigen douche en toilet. Het zijn sfeervolle accommodaties op mooie en rustige locaties bij Nederlanders die u gastvrij ontvangen. Zij wonen al meerdere jaren in de Vogezen en kunnen enthousiast over dit mooie gebied vertellen.
De trektocht begint en eindigt bij Le Verger, de 2e nacht verblijft u in chambres d'hôtes l'Anoux in Anould bij Leny Nederlof, de 3e en eventueel 4e nacht bij chambres d'hôtes Bellevue in Ban sur Meurthe bij Ina Bosselaar.
Omdat wandelen een gezonde trek veroorzaakt is het goed te weten dat er elke ochtend een verzorgd ontbijt klaar staat, u op pad gaat met een lunchpakket en er 's avonds een lekker 3-gangendiner geserveerd wordt.


Wandelprogramma
- Dag 1: Aankomst Taintrux
- Aankomst eind van de middag op Le Verger.
- Dag 2: Taintrux – Anould
- U wandelt door bossen en door dorpjes naar accommodatie l’Anoux. Onderweg heeft u vanaf de Roche de Corbeau een goed zicht op de plaatsen Corcieux en La Houssière. 15 km/4½ uur.
- Dag 3: Anould - Ban sur Meurthe
- Een afwisselende route door bos en het opener gebied bij Col du Plafond. Vanaf Roche de Boslimpré heeft u een wijds zicht op het dal van rivier La Petite Meurthe. Een half uur later staat u voor de deur van accommodatie Bellevue. 15 km/4½ uur of 18 km/5½ uur.
- Dag 4: Rondwandeling Ban sur Meurthe
- Vanuit Bellevue door het brede dal van rivier la Petite Meurthe, u kunt kiezen of u 10, 15, 21 of 23 km gaat lopen. Via Roche des Fées en Roche de Rovemont met uitzicht op het dorp Fraize door het bos naar Chaume de Sérichamps of een variant hierop. Aan de andere kant van La Petite Meurthe keert u terug naar Bellevue.
- Dag 5: Ban sur Meurthe - Taintrux
- Via de GR533 en het dorpje Gerbépal loopt u over de wat meer open hellingen naar Corcieux. Hier wordt u aan het eind van uw wandeling opgehaald en teruggebracht naar Le Verger in Taintrux. Keuze uit 12 km/4 uur, 15 km/4½ uur of 21 km/6 uur.
- Dag 6: Rondwandeling Taintrux
- In Le Verger ligt een map met wandelingen waaruit u een keus kunt maken, bv. Col de Chastel 10 km/3 uur, of Pierre de la Roche 14 km/4 uur, of Roche Trois Jambes 20 km/6 uur.
- Dag 7: vertrek Taintrux
- Na het ontbijt vertrek met een lunchpakket.

Prijs wandelarrangement
- Prijs 2008:
- 4 nachten / 5 dagen € 275
6 nachten / 7 dagen € 385
De prijs is per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen - Inbegrepen:
- Logies, ontbijt, lunchpakket, diner, gebruik wandelkaarten en routebeschrijvingen, bagagetransport, transfer volgens programma
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten







