Wandelen in Lorraine / Lotharingen



Ongerept, onbekend, en ongekend rustig
La Balance is een sfeervolle tot herberg verbouwde boerderij 'typique Vosgienne'. Deze ligt schilderachtig en geheel vrij op een zuidhelling boven het dal van het riviertje l'Augronne . Op 3 km ligt het oude thermenstadje Plombières-les-Bains.
Alle authentieke elementen uit 1835 zijn bewaard gebleven. Dit maakt de herberg tot een stevige karaktervolle uitvalsbasis voor zowel een actieve als luie vakantie.
De vegetatie van dit middelgebergte kent naaldbomen en uitgestrekte beukenbossen maar ook vele soorten varens, wilde bosbessen, en frambozen. Op de kleurige bergweiden groeien wilde orchideeen. Behalve vele roofvogels zijn in dit 'stille' gebied, ook reeën, herten, gemzen, vossen en dassen.
Frankrijk · Vosges/Vogezen
- Accommodatie:
- Herberg la Balance
- Plombières-les-Bains, Frankrijk
- www.herberg-la-balance.com
- Contact:
- 0033 329 300 689
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- 600 km van Utrecht
- 430 km van Brussel
- 3 km van Plombières-les-Bains
- Station Remiremont (18 km), aanvullend taxiservice
- Arrangement:
- Individueel · standplaats
- Bijna gehele jaar geopend
- Reiscode:


Wandelen
De Vogezen is een ideaal gebied voor wandelaars. Direct vanuit La Balance zijn vier uitgestippelde routes te wandelen. En in de directe omgeving zijn er vele gemarkeerde wandelroutes door bossen, open velden, langs meertjes en oude watermolens. Stafkaarten zijn aanwezig. 's Winters kunt u direct vanuit huis langlaufen.
Dit deel van de Vogezen is onderdeel van het natuurpark Ballon des Vosges. Het ligt tussen de Lage en de Hoge Vogezen in. Het is ongerept, onbekend, en daarom ongekend rustig: andere wandelaars kom je bijna niet tegen.
Het gebied is uitzonderlijk gevarieerd: oerbossen (waar de tijd heeft stilgestaan), prachtige eiken- en beukenbossen, liefelijke hameaus (gehuchtjes), ruïnes van oude smederijen, kleurige bloeiende weilanden, bergbeekjes, vennetjes, en talloze bronnen. Op heldere dagen kunt u op enkele plekken zelfs de Alpen zien.
De herbergiersters zijn echte wandelaars; samen met de bordercollies Mo en Max wandelen zij veel in dit gebied. Zij geven u graag nog leuke wandeltips.


Herberg la Balance
De voormalige schuur is verbouwd tot 'salle à manger': een gezellige ruimte met openslaande deuren naar het terras. 's Ochtends staat hier een stevig ontbijt voor u klaar, en 's avonds serveren wij u een verrassend lekkere maaltijd.
Wij bieden u ruime en gezellige tweepersoons kamers met uitstekende bedden. Enkele kamers hebben eigen sanitair. De sfeervolle zitkamer heeft nog de originele open haard.
Rondom het huis is een idyllische bloementuin, een moestuin, een groot terras, maar ook diverse intieme zitplekjes. Kortom: rust, ruimte en stilte.
Op 15 km van de herberg hebben wij ook een gîte voor max. 8 personen. Het is een oud boerderijtje op een zonnige plek in een vallei, bij een geweldige boomgaard: appelbomen, perenbomen, perzikbomen, en mirabellenstruiken. Kijk op onze website.

Thermen Plombières-les-Bains
In Plombières-les-Bains kunt u in de thermen genieten van hete baden. Deze worden gevoed door heetwater-bronnen (70 °C). De thermen van Plombières stammen uit de Romeinse tijd.
Een ondergrondse gang van 50 m, gegraven door de Romeinen, leidt u naar de Hamman Romain waar u volledig tot rust komt. U kunt gebruik maken van bubbelbaden, hydro-massage, lymfe-drainage en modderbaden (zwempak/-broek is verplicht).
Andere interessante plaatsen zijn Ronchamps (Notre Dame van Le Corbusier), Belfort (prachtige oude vestingstad met leuke winkeltjes, en Colmar (pittoresk centrum met vakwerkhuizen). Wij informeren u graag.

Prijs wandelarrangement
- Prijs per nacht logies en ontbijt
- Kamer met douche/wc op gang € 26,50
Kamer met douche op kamer € 29,00
Volpension €50,00
De prijs is per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen - Inbegrepen:
- Logies, ontbijt, indien VP ook lunchpakket en avondmaaltijd, gebruik wandelkaart.
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten, indien LO ook lunchpakket en avondmaaltijd
- Toeslag:
- Eénpersoonskamer € 7,00
Hond € 2,50






