Wandelen in de Rhein-Mosel Dreieck



Tracking stad-land-rivier
De regio Emmelshausen biedt u drie cultuurlandschappen in één: de Rijn, de Moezel, en de Hunsrück. Deze unieke combinatie in Duitsland kunt u “bewandelen en beleven”. En het plannen doen wij graag voor u.
Op deze pagina staat ons vierdaags-arrangement, maar wij bieden ook een wandelarrangement van zeven dagen.
De Wandererbus Brodenbach/Mosel - Emmelshausen rijdt dagelijks om 17.30 uur vanaf Brodenbach en brengt wandelaars die door het Ehr- of Baybachtal trekken terug naar Emmelshausen. Op zaterdag, zondag, en op feestdagen rijdt er een bel-verzameltaxi.
Duitsland · Rijnland-Palts
- Organisatie:
- Tourist-Info im ZAP
- Thomas Biersch
- Emmelshausen, Duitsland
- www.rhein-mosel-dreieck.de
- Contact:
- 0049 674 793 220
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Geen Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- 340 km van Utrecht
- 310 km van Brussel
- 32 km van Koblenz
- Arrangement:
- Individueel · standplaats
- Hotel, Gasthof of Gasthaus
- Van april t/m oktober
- Aankomst dagelijks
- Reiscode:


Wandelen
- Dag 1 Verkenningstocht
- Op eigen houtje ontdekken van de plaats en de directe omgeving
- Dag 2 Avonturendal
- Wandeltocht door het Ehrbachtal naar de Moezel (16 km). Vind uw weg door de nauwe ravijnen van de Ehrbachklamm. Onderweg door dit unieke plekje op onze aarde nodigen vijf molens in bedrijf uit tot verpozen en kijken er middeleeuwse burchten op u neer. De korte klim naar de Ehrenburg is de moeite waard. Op een geheel eigen wijze wordt de burcht het hele jaar door nieuw leven ingeblazen. Behalve de theaterzondagen, de “Festspielsonntage”, vinden er ook themafeesten plaats. Interessant om te bezichtigen is de interactieve tentoonstelling “Ridders, intriges en romances”. U bereikt de Moezel in Brodenbach. Van daar uit brengt de 'Wandererbus' u terug naar de toppen van de Hunsrück.
- Dag 3 Dal van de Loreley
- Wandeling naar de Rijn met Loreley-boottocht (16 km). Vanuit de Hunsrück wandelt u met geweldige vergezichten over de Rheinhöhenweg naar Boppard, de Parel aan de Rijn, gelegen aan de grootste lus van de Rijn. Op de Rheinpromenade neemt u de boot voor de Loreley-Panoramafahrt (ca. 2,5 uur). Bij terugkomst in Boppard blijft er misschien nog wat tijd voor het Romeinse fort (Römerkastell) of het Thonet-museum. Of u gaat lekker ontspannen in een Weinlokal zitten. Voor de terugreis neem u de Hunsrückbahn, die op een van de steilste spoorvakken van Duitsland rijdt.
- Dag 4
- Terug naar huis of langer verblijf.


Accommodatie
Dit wandelarrangement is vanuit een hotel, gasthof, of pension in Emmelshausen. Maak uw keuze uit de deeelnemende accommodaties zoals deze in het prijzenoverzicht staan. De mate van comfort kunt u uit de prijs afleiden.



Prijzen
| Prijs per persoon | DZ | EZ |
| Union Hotel***, Emmelshausen | 157 | 187 |
| Tannenhof, Emmelshausen | 154 | 175 |
| Hotel Zur Katz***, Ehr, 3 km bis Emmelshausen | 151 | 172 |
| Hotel Münster***, Emmelshausen | 150 | 184 |
| Landgasthof "Baunhöller Mühle", Emmelshausen | 133 | 133 |
| Hierer-Mühle, Ehrbachtal, 10 km bis Em. | 130 | 130 |
| Hotel Waldfrieden**, Emmelshausen | 130 | 148 |
| Ferienpension Grieshof, Beulich, 5 km bis Em. | 127 | 127 |
| Gasthof Alter Posthof, Ehr, 3 km bis Em. | 126 | 126 |
| Gasthof Kapell-Rinker, Emmelshausen | 118 | 124 |
| Gasthaus Schmitt, Morshausen, 10 km bis Em. | 109 | 109 |
| Haus Annelore, Gondershsn., 4 km bis Em. | 106 | 106 |

Prijs wandelarrangement
- Tarief
- De prijzen staan in de middelste kolom.
De prijs DZ is per persoon, gebaseerd op twee personen die een kamer delen; de prijs EZ geldt voor een éénpersoons-kamer - Inbegrepen:
- 3 Logies met ontbijt in kamers met douche/wc, 2 wandeltochten, wandelkaart, beschrijving heenreis, gastenkaart, 2 lunchpaketten, bustransfer vanuit de Moezel, entreekaart voor de Ehrenburg, Loreley-boottocht, rit met de Hunsrückbahn
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten, zoals diners




