Wandelen in de Auvergne


Natuurgebied met gedoofde vulkanen
Midden in Frankrijk op 60 km van Clermont-Ferrand ligt het Parc-Régional-des-Volcans in het departement Puy-de-Dôme. Het is een uniek en ongerept natuurgebied, gevormd uit langgeleden gedoofde vulkanen.
Het uitgestrekte en glooiende landschap wordt afgewisseld met bergen, indrukwekkende basalt-rotsformaties, cascades en diepe kratermeren. In het hart ligt het Massif du Sancy (1886 m).
De bronnen van de “Dor” en de “Dogne” zorgen voor een vruchtbaar klimaat voor planten en dieren. U vindt hier de gele gentiaan, Turkse lelie, orchideeën, en paddestoelen. Op uw wandel- of fietstochten kunt u de marmot, moeflon en de groene hagedis tegenkomen.
Frankrijk · Puy-de-Dôme
- Accommodatie:
- Hotel la Joie de Vivre **
- Anthonie en Dorien Peeters-Flamand
- La Bourboule, Frakrijk
- www.hotellajoiedevivre.com
- Contact:
- 0033 473 811 166
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- Gps: N 45° 35' 17" E 2° 44' 35"
- Plattegrond
- 950 km van Utrecht
- 780 km van Brussel
- La Bourboule
- Arrangement:
- Individueel · standplaats
- Geopend bijna gehele jaar
- Aankomst iedere dag mogelijk
- Reiscode:



Wandelen
Op een paar honderd meter van het hotel ligt het startpunt van een viertal wandelroutes door het Massif du Sancy. Deze zijn ingedeeld in categorieën.
Twee wandelingen van de categorie blauw zijn redelijk eenvoudig en niet te lang: 'Paillers' (6,5 km - 2 uur) en 'Charlannes' (5 km - 2 uur). In de categorie oranje vallen wandelingen met aardig wat hoogteverschillen en waarvoor enige ‘training’ is vereist: 'La Roche de Vendeix' (8 km - 3 uur) en 'La Banne d'Ordanche' (8 km - 3 uur).
Deze vier wandelroutes zijn slechts een kleine greep uit de 650 km aan bewegwijzerde wandelpaden die het Parc-Régional-des-Volcans rijk is. Alle wandelroutes zijn bewegwijzerd door ‘GR’ en ‘Chamina’. U kunt de diverse wandelingen naar hartelust combineren. Soms maken de routes deel uit van veel grotere, meerdaagse trajecten en geven aansluiting op bijvoorbeeld de GR30, GR4, GR441 en GR41.
Bij boeking van een arrangement ontvangt u van La Joie de Vivre een boekje van 'Chamina' (Franstalig) waarin de vier als voorbeeld genoemde wandelroutes uitvoerig staan beschreven.


La Joie de Vivre **
Hotel-Restaurant La Joie de Vivre ** is een familiehotel en heeft 12 kamers. Het is eenvoudig ingericht maar ruim van opzet. Alle kamers hebben een badkamer met bad of douche, toilet, tv en telefoon. De kamers zijn ingericht voor 2, 3 of 4 personen. Er is één kamer ensuite: handig voor een gezin met kleine kinderen.
Wij ontvangen graag groepen tot 24 personen, voor bijvoorbeeld familievakanties of verenigingen. Honden zijn welkom, maar worden niet toegelaten tot het restaurant.
Het hotel heeft een mooie terrastuin aan de zuidzijde en een salon met een zeer ruim gesorteerde bibliotheek. Alle gelegenheid om rustig een boek te lezen. Een potje dammen kan ook, want spelletjes hebben we volop.
Het restaurant is geopend voor het ontbijtbuffet en voor het diner. 's Avonds serveren wij een “Plat du jour”, maar dan wel van gastronomische kwaliteit. Onze wijnkaart is samengesteld uit de beste wijnen van de Auvergne, voor een zeer redelijke prijs.

La Bourboule
Aan de voet van het Massif du Sancy vindt u het stadje La Bourboule (850 m). Ons hotel-restaurant La Joie de Vivre ** ligt in een rustig straatje op 300 m van het centrum.
La Bourboule is een karakteristiek stadje aan de rivier de Dordogne en van oudsher bekend om zijn zuivere lucht, de thermen, en architectuur in de stijl van de “Belle Epoque”. De hoofdstraat is rijk aan winkels, restaurants, cafés en verschillende parken. In Parc Fenestre is vertier voor kinderen.
U zoekt natuur en rust, of een sportief avontuur? Neem dan het kabelbaantje naar Charlannes. Dit is een mooi begin van een stevige wandeling of een uitdagende afdaling met de mountainbike.
In de winter is La Bourboule de plaats voor een echte wintersport vakantie. Wandelpaden veranderen in langlaufpistes, en u kunt georganiseerd op pad met sneeuwschoenen (raquettes).
Op 6 km van het hotel ligt de Massif du Sancy (1886 m) met 60 km pistes voor Alpineski in alle gradaties. Alles is voorhanden: liften, verhuur van materiaal en een ESF ski-opleiding. En dat tegen aantrekkelijke tarieven.

Prijs wandelarrangement
- Prijs 2007 / 2008
- 7 nachten halfpension € 280
In de maanden april, mei, juni, september en oktober € 265
De prijs is per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen - Inbegrepen:
- Logies, ontbijt, avondmaaltijd, boekje wandelroutes
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten
- Toeslag:
- Extra persoon op kamer € 220
Kind tot 11 jaar bij ouders € 136
Taxe séjour € 0,50
Informeer naar groepskortingen






