Wandelen in Cappadocië

CappadocieAuthentiek Turkije

Authentiek Turkije

In het hart van Turkije ligt het wonderlijke landschap van Cappadocië met zijn bizarre rotsformaties, grot­woningen, rotskerkjes en kloosters. Dit is één van de mooiste streken van Turkije en een waar paradijs voor wandelaars, natuurliefhebbers en cultuurminnaars.

Hier kun je eindeloos ronddwalen door de schaduwrijke valleien en smalle kloven, genieten van de mooie natuur, de rust en de ruimte. Je zult je blijven verbazen over de grillige vormen die de natuur aan kan nemen.

Tijdens de wandelingen schieten hagedisjes voor je voeten weg en de kans is groot dat je schildpadden, steen­marters en vosjes ziet. De groene waterrijke val­leien met hun gevarieerde flora, trekken ook vele bij­zon­dere vogels zoals de hop, wielewaal en nachtegaal. 

Cappadocië is geen zwaar terrein om te lopen. De hoogte­verschillen bedragen maximaal enkele tientallen meters, wel komen er regelmatig korte maar wat steilere klimmetjes en afdalingen voor.

Azië · Turkije · Nevsehir

  • Deze wandelreis
  • Individueel - standplaats
  • Indeling naar hoogte, klik hier voor uitleg
  • Prijs per persoon, gebaseerd op 2 personen per kamer
  • Locatiekaartje
Accommodatie:
Manzara
Evelien Bogaart
Ortahisar, Nevsehir, Turkije
www.manzara.org
Contact:
NL: 020 222 8338
Turkije: 0090 384 3432 340
Vragen / e-mail
Reserveren / boeken
Nederlands gesproken
Geopend van eind april tot half oktober, hierbuiten op verzoek
Locatie en bereikbaarheid:
3300 km van Utrecht / Brussel
16 km van Nevsehir
Vliegveld Kayseri (70 km) of vliegveld Ankara (270 km), wij informeren u graag
Arrangement:
Individueel · standplaats
Visum voor Turkije koopt u op het vliegveld voor € 10
Reiscode:

CappadociëCappadociëCappadocië

Wandelen

De tochten zijn gemiddeld zo'n 4 à 5 uur, maar zijn naar wens langer of korter te maken. Kinderen kunnen de tochten eventueel op de rug van een ezeltje maken.

Omdat er geen goede kaarten van het gebied zijn, loopt Evelien Bogaart samen met hond Noura met de meeste wandelingen mee, om zo de mooiste plekjes te laten zien. Bij sommige wandelingen is het wel mogelijk om er zelf op uit te trekken.

In deze week worden 5 mooie wandeltochten van zo'n 4 à 5 uur gemaakt. De afwisselende tochten voeren door smalle kloven, schaduwrijke valleien met kleine water­stroompjes, en langs wijngaarden, pompoenvelden en fruitbomen.

Onderweg komen wij vele rotskerkjes tegen, bezoeken oude dorpjes, picknicken in de vrije natuur en genieten van de rust en de ruimte.  Ook bezoeken wij één van de kleurrijke markten en eventueel het pottenbakkersdorp Avanos.

ManzaraManzara

Manzara

Manzara is een traditioneel dorpshuis midden in het sfeervolle plaatsje Ortahisar in Cappadocië. Het heeft o.a. de traditionele boog- en grot­kamers. Deze kamers zijn in de zomer heerlijk koel en in de winter relatief warm. Er zijn momenteel 3 sfeervolle kamers voor de gasten gereed.

Er is een smaakvol ingerichte ge­meenschappelijke zitkamer, en van de keuken kan vrij gebruik gemaakt worden. Het huis heeft tevens twee terrassen waarvandaan je een prachtig uitzicht op het dorp hebt.

Het verblijf is op basis van vol­pension. 's Ochtends wordt er op het terras een uitgebreid ontbijt geserveerd, waarbij de eieren en yoghurt vers bij de buren worden gehaald. Tijdens de wandeltochten nemen wij de lunch mee en zoeken een mooi plekje in de vallei uit voor een picknick.

's Avonds genieten wij van de specialiteiten van de streek; dit kan zowel op Manzara zelf zijn, als in kleine restaurantjes in het dorp of bij een Turkse familie thuis.

Ortahisar

Ortahisar

Het dorp Ortahisar ligt in het hart van Cappadocië, tus­sen de bekendere plaatsjes Göreme en Ürgüp. Het dorp heeft een heel eigen sfeer. Het kent weinig toe­risme en heeft daardoor zijn karakter weten te bewaren. De mensen zijn erg vriendelijk en hulpvaardig. Bij een rond­wandeling door het dorp zul je de grote gastvrijheid ervaren en je meer dan welkom voelen.  

Ortahisar wordt gekenmerkt door de 125 m hoge Kale (burcht) die het landschap domineert. Deze burcht is volledig uit de rotsen gehouwen. Ortahisar heeft zo'n 3500 inwoners en bestaat inmiddels uit een oud en nieuw gedeelte. In het nieuwe gedeelte vind je kleine supermarktjes en restaurantjes.

Het oude karakteristieke dorp met zijn rotswoningen is tegen de grote Kale aangebouwd. Hier kun je ronddwalen door een wirwar van smalle steegjes, je vergapen aan de bijzondere huizen en genieten van een lekker glaasje thee dat je zo goed als zeker door één van de bewoners wordt aangeboden.

Een verblijf op Manzara betekent dat je midden in het traditionele Turkse dorpsleven met zijn befaamde gast­vrijheid verblijft. Je hebt contact met de lokale bevolking en komt op plekken waar je anders aan zou voor­bij­gaan. Tevens maak je kennis met lekkere streek­gerechten uit de authentieke Turkse keuken (ook voor vegetariërs).

ManzaraManzara

Prijs wandelarrangement

Prijs arrangement:
week 7 nachten € 375
De prijs is per persoon, geba­seerd op 2 personen die een kamer delen
Inbegrepen:
Logies, ontbijt, (picknick)lunch, 5 x avondmaaltijd, 5 wandeltochten.
Niet inbegrepen:
Alle overige kosten
Optioneel:
Ezel per dag € 20

Cappadocië