Wandelen in Cappadocië



Wandelparadijs en natuurwonder
Cappadocië ligt in Centraal-Anatolië, het hart van Turkije. Tien miljoen jaar geleden spuwden drie vulkanen hun lava en as uit. De dikke laag zacht tufsteen werd gepolijst door water en wind waardoor ware kunstwerken en fantasierijke rotsformaties ontstonden. Een sprookjeslandschap vol grillige vormen en lieflijke pastelkleuren in ongerepte natuur.
Hettieten, Christelijke monniken, Byzantijnen en Ottomanen hakten woningen, kerken met fresco's, kloosters en zelfs hele ondergrondse steden in het zachte gesteente uit. Het Nationaal Park van Göreme, biedt op loopafstand een onuitputtelijke bron van kleur, vorm, natuur, rust en vrijheid.
Het gebied is geen droge woestenij maar juist uiterst groen. En door de ligging op 1000 m is de zomer-warmte droog en daardoor goed te verdragen. De nachten zijn aangenaam koel, en er zijn geen muggen die u wakker houden. Het dorp Göreme heeft een authentieke en gemoedelijke sfeer. Er zijn talloze restaurantjes, winkeltjes en internet-cafe's. Het openbaar vervoer is goed en er is volop keuze voor het huren van auto, fiets, scooter en paard.
Azië · Turkije · Nevsehir
- Accommodatie:
- Kemal's Guest House
- Pension & restaurant
- Göreme, Cappadocië, Turkije
- www.kemalsguesthouse.com
- Contact:
- 0090 384 2712 234
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- 3300 km van Utrecht / Brussel
- 15 km van Nevsehir
- Vliegveld Kayseri (70 km) of vliegveld Ankara (270 km), wij informeren u graag
- Arrangement:
- Individueel · standplaats
- Bijna gehele jaar geopend
- Reiscode:


Wandelen
Vanuit het dorp Göreme wandelt u in 5 minuten naar een van de valleien of kloven. De valleien liggen als een ster rond Göreme. Jong en oud kan naar hartelust op ontdekkingsreis in de weelderig groene valleien en de roze, gele en witte heuvels. Wandel door de schaduwrijke dalen vol bizarre 'feeënschoorstenen', wilde veldbloemen, boomgaarden, vlinders en zangvogels.
U kunt op avontuur met onze wandelkaarten. Barbara kent het gebied op haar duimpje en gidst u desgewenst door de prachtige natuur. Wij informeren u graag over de vele bezienswaardigheden in de omgeving. Op verzoek verzorgen wij ook excursies.
Overal zijn kerkjes en huisjes te ontdekken, uitgehouwen in de rots. Als u de ingang weet te vinden mag u overal in. Dwaal door de onbedorven dorpjes, waar soms nog in de grotten gewoond wordt. Breng een bezoek aan de beroemde kerken in het openluchtmuseum van Göreme en geniet van het uitzicht vanaf de burcht van Uçhisar. Zwem tijdens een dagtocht in de rivier van de Ihlara Vallei en bezoek een van de ondergrondse steden.
Tussen al dit fraais verbouwt de plaatselijke bevolking haar fruit met als heerlijke bijkomstigheid het ontbreken van hekken en versperringen! U mag overal lopen, een abrikoos, kers, druif of appeltje plukken. Een ware Tuin van Eden dus!

Kemal's Guest House
Kemal's Guest House is een gemoedelijk familiepension U vindt hier rust, comfort en gezelligheid.
In ons fraaie Ottomaanse huis zijn dertien sfeervolle en comfortabele kamers voor twee, drie of vier personen. Elke kamer heeft een eigen karakter: er zijn knusse in de rots uitgehouwen grotkamers, Ottomaanse kamers met authentieke hoge boogplafonds, nieuw gebouwde kamers met balkon en een apart te huren vakantiehuis.
Onze kamers zijn voorzien van modern sanitair en er is altijd warm water. Koele kamers in de zomer, verwarmd in de winter. Ruime dakterrassen bieden in ieder jaargetijde een prachtig uitzicht over het oude dorp met haar grotwoningen en de omliggende heuvels.
Chefkok Kemal kookt de sterren van de hemel en laat u kennis maken met voortreffelijke streekgerechten. Barbara en Kemal verzorgen uw onvergetelijke vakantie!


Wandelsuggesties
De Liefdesvallei, waar door erosie 30 m hoge, smalle losstaande rotsen met spitse toppen zijn ontstaan. De aangrenzende Witte vallei is juist weer heel vrouwelijk met zachte glooiende vormen.
De Rode vallei dankt haar naam aan de grillige, bijna koraalachtige vormen van de rode, roze en gele zachte tufsteen. Het is hier alsof u over de bodem van de oceaan loopt, maar dan omringd door vogels! De Feeënschoorstenenvallei is beroemd om de forse pilaarachtige rotsen met een steen op de top die er elk moment lijkt af te kunnen vallen.
De Duivenvallei heeft ware hobbithuisjes, veel tunneltjes en talloze gaten in de rots waar duiven wonen. Zemivallei is de groenste kloof met wanden als slagroom, druk bezocht door vogels. De valleien en kloven zijn schaduwrijk door de vele fruitbomen, wilgen en populieren; kleine stroompjes water voorzien de flora, fauna en de wandelaar van de nodige koelte.
De valleien worden van elkaar gescheiden door afgevlakte heuvelruggen met prachtig door wind en water gevormde, slagroomachtige zijkanten met zandweggetjes, boomgaarden en druivenvelden en met de meest fascinerende uitzichten. Op heldere dagen kunt u zelfs in de verte de 4000 m hoge Ercyes ontwaren, een van de vulkanen die dit moois hebben doen ontstaan.

Prijs wandelarrangement
- Prijs
- 7 nachten € 230
De prijs is per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen - Inbegrepen:
- Logies, ontbijt, 4-gangen diner, 2 gegidste wandelingen, eenvoudige wandelkaartjes, transfer luchthaven Kayseri v.v.
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten
- Toeslag:
- Single € 45







