Hartverwarmend Andalusië

CompetaAndalusie

Groepsreis in de Sierra Tejeda y Almijara

Een wandelvakantie in het diepe zuiden van Spanje. De streek tussen Málaga en Nerja staat bekend onder de exotische naam Axarquía. In het achterland van de drukke kuststrook ligt de Sierra de Tejeda y Almijara. Dit gebergte maakt deel uit van een langgerekte gordel van hoge ketens parallel lopend aan de Middellandse Zee.

De bergen van de provincie Málaga kennen een mediterraan klimaat. Het landschap varieert van droge, woestijnachtige hellingen tot uitbundig groen langs de riviertjes. De zomers zijn heet en droog, de winters zijn zacht en regenrijker. Het voor- en najaar zijn het meest geschikt voor wandelvakanties.

De witgekalkte Andalusische dorpen zijn compact tegen de hellingen gebouwd. De smalle, kronkelige straatjes vormen samen met trappen en poortjes een labyrint waarin het prettig dolen is. De bewoners maken er werk van de buitenkant van hun huizen regelmatig met "cal" te witten en de patio's en portieken met kleurrijke planten en bloemen extra aantrekkelijk te maken. Een van deze dorpen, Cómpeta, is het vertrekpunt voor de wandelingen in de Sierra.

Spanje · Málaga

  • Deze wandelreis
  • Type reis
  • Indeling naar hoogte
  • Prijs per persoon
  • Locatiekaartje
Organisatie:
Hannibal Reizen
Postbus 92069, 1090 AB Amsterdam, Nederland
Tel. NL: 06 3062 2623
Int: 0031 630 622 623
Voor meer informatie over deze wandelvakantie en om deze te boeken, ga naar Hannibal Reizen www.hannibalreizen.nl
Locatie en bereikbaarheid:
Plattegrond
2350 km van Utrecht
2200 km van Brussel
Competa
Vliegveld Malaga (60 km)
Arrangement:
Groepsreis · standplaats
Deelnemers: min. 6; max. 14
Aanvangsdata:
Reiscode:

AndalusiëAndalusiëAndalusië

Wandelen

Sinds begin jaren negentig biedt Hannibal Reizen wandel­arrangementen aan in deze streek van Spanje. Gedurende die jaren hebben we alle paden in de wijde omtrek van Cómpeta belopen en daarmee een grote kennis van de wandelinfrastructuur opgebouwd. Dit resulteerde in een weekvullend programma.

U kunt elke dag kiezen tussen een lichte en zwaardere variant van een wandeling. Iedereen met een redelijke conditie kan deze tochten lopen. De wandelingen worden door Johan en Frank, de eigenaren van ‘Ancienne Ecole du Villard’, begeleid.

U krijgt een prachtige indruk van de Sierra de Tejeda en haar omringende dorpen. De eerste wandeldag blijven we nog in de bewoonde wereld, de andere dagen volgen we o.a. oude muilezelpaden door het mediterrane berglandschap. Een hoogtepunt is de wandeling van Salares naar de graat van de Sierra Tejeda. U krijgt er magnifiek uitzicht op zowel de kust als de besneeuwde toppen van de Sierra Nevada.

Ook wandelen we door het dal van de Río Torrox en langs de prachtig gelegen herberg Casa de la Mina. Ten slotte is er nog een cirkeltocht vanuit Sayalonga door de groene vallei van de Rio Turbilla naar Corombela.

Sfeervolle B&B

Casa la Piedra

Al ruim 15 jaar werken we in Cómpeta samen met de Engelse eigenaresse van een prachtig dorpshuis. Haar Casa Rural is honderden jaren oud, een groot huis midden in het dorp, met prachtige terracotta vloeren. Op het dak is een groot zonneterras met uitzicht over Cómpeta, de omliggende bergen en de zee in de verte.

Ook is er een sfeervol gedecoreerde zitkamer. De ruime eet-/zitkeuken is volledig ingericht. Casa la Piedra heeft vier slaapkamers en twee badkamers. Bovendien beschikken we over het dichtbij gelegen Casa la Tienda. Dit huis heeft drie kleine appartementen met badkamer, keukentje en een dakterras.

U verblijft op een tweepersoonskamer met twee aparte bedden of een groot bed. U deelt de kamer met een andere deelnemer. Er zijn ook enkele een­persoons­kamers. Direct om de hoek is een winkeltje waar heerlijk bruin brood, pittige kazen en een ruim assortiment aan groente en fruit kan worden ingekocht voor de lunch. 's Avonds kunt u goed en goedkoop uit eten in een van de vele restaurants van het dorp.

AndalusieAndalusieCompeta

Wandelprogramma

  • Dag 1: Aankomst in Cómpeta.
  • Dag 2: Inlooptocht in de omgeving van Cómpeta, 4¾ uur.
  • Dag 3: Cirkeltocht over de Puerto Blanquillo, 4¾ uur.
  • Dag 4: Cirkeltocht van Salares naar de graat van de Sierra Tejeda, 5½ uur.
  • Dag 5: Rustdag of strand of een van de nog niet gelopen varianten.
  • Dag 6; Cirkeltocht door het dal van de Rio Torrox, 4 uur.
  • Dag 7: Cirkeltocht van Sayalonga naar Corombela, 4 uur.
  • Dag 8: Vertrek uit Cómpeta na het ontbijt.

Casa la PiedraCasa la Piedra

Prijs wandelarrangement

Prijs:
7 nachten / 8 dagen € 795
De prijs is per persoon, geba­seerd op twee personen die een kamer delen
Inbegrepen:
Logies, ontbijt, lunches, Nederlandstalige reisbegeleiding, retourvlucht Nederland - Málaga, locale transfers
Niet inbegrepen:
Alle overige kosten, waaronder de diners
Toeslag:
Boekingskosten € 15 per party
Optioneel:
Eénpersoonskamer toeslag € 140
  • Individueel
    standplaats
  • Individueel
    trektocht
  • Groepsreis
    standplaats
  • Groepsreis
    trektocht