Wandelen in de Midi-Pyrénées


Thuis in de Vallée du Tarn
Valleé du Tharn ligt in het Parc Regional Naturel des Grands Causses. Het is heuvelachtig met vooral kastanje- en eikenbos, en kleine percelen weiland met mais en graan. Bovenop prachtige vergezichten, in de dalen kleine riviertjes. De grote rivier de Tarn ligt aan de voet van de heuvel van la Bouysse.
Tijdens een wandeling kun je een kudde schapen met herder tegen komen. De schapen leveren schapenmelk voor de vervaardiging van de beroemde Roquefortkaas. Het plaatsje Roquefort ligt 45 km bij ons vandaan.
In de nabije omgeving vind je pittoreske middeleeuwse dorpjes, sommige met een kasteel zoals Brousse-le-Château, St-Izaire en Coupiac. Deze dorpjes zijn opgenomen in onze wandelingen. St-Affrique is een wat grotere plaats met op zaterdag de wekelijkse markt. De plaatsen Albi, Millau en Rodez liggen op 60 km van ons.
Frankrijk · Aveyron
- Accommodatie:
- Entr'acte La Bouysse
- Chambres et table d'hôtes
- Saint-Izaire, Frankrijk
- www.la-bouysse.com
- Contact:
- 0033 565 994 336
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- 1170 km van Utrecht
- 990 km van Brussel
- 19 km van St Affrique
- Station St Rome de Cernon (30 km) of station Albi (65 km), aanvullend taxiservice. Wij informeren u graag
- Arrangement:
- Individueel · standplaats
- Bijna gehele jaar geopend
- Reiscode:


Wandelen
Het is een zeer afwisselend en mooi wandelgebied. Hoogteverschil circa 400 m (tussen 250 en 650 m), helling hier en daar 10 procent. U kunt vanuit la Bouysse enkele prachtige wandelingen maken van 5 tot 10 km; voor de langeafstandswandelaars zijn er wandelingen van 15 tot 20 km.
Het voor- en najaar zijn de beste seizoenen om te wandelen, in juli augustus is het vaak te warm. Vooral in het voorjaar zijn er veel wilde bloemen en uiteenlopende soorten (roof)vogels; in het najaar zijn er tamme kastanjes, walnoten, fruit, en paddenstoelen.
Wilt u de streek echt leren kennen? Wilfried — de heer des huizes — gidst op verzoek groepjes vanaf vijf wandelaars, waarbij hij u graag verhalen over de streek verteld.
Het meest opvallende in dit gebied is de bijna ouderwetse rust en stilte van het platteland; ook al loop je soms over een geasfalteerd weggetje, toch is er weinig verkeer.

La Bouysse
La Bouysse is oorspronelijk een boerenhoeve. Deze is gerestaureerd en stijlvol verbouwd tot een kleinschalig gastenverblijf met 7 kamers, een royaal trappenhuis, dakterras, eetzaal, salon met open haard en bibliotheek, atelier, en buitenterras. Er is ook een kampeerveldje voor kampeerders.
De 1, 2, 3, of 4-persoonskamers hebben privé- of gedeelde badkamers. In totaal 12 à 15 bedden. Ontbijt, lunch en diner worden door ons verzorgd (volpension). We serveren heerlijke overwegend vegetarische maaltijden, bereid met eerlijke ingredienten en opgediend met aandacht voor smaak en kleur.
La Bouysse ligt geheel vrij op een beboste helling met uitzicht op een markante bocht in de rivier de Tarn.


Wandelsuggesties
De wandelroutes stemmen we graag af op de mogelijkheden en wensen van u als wandelaar. Er zijn enkele gemarkeerde routes, en wij hebben beschreven wandelingen en wandelkaarten beschikbaar.
Een vijftal wandelingen zijn vanuit la Boussye als een waaier gemaakt. De lengte is 18 à 20 km (3 uur heen en 3 uur terug lopen). Op het verste punt ligt een dorpje met in ieder geval een cafeetje, soms ook enkele winkeltjes of een kasteel dat te bezichtigen is.
De Bouysse ligt zelf op 350 m hoogte, de Tarn ligt 100 m lager; maximale stijging vanaf rivierhoogte is 400 m. We hebben zoveel mogelijk paden uitgezocht die niet geasfalteerd zijn, door bossen en velden, met hier en daar een oud stenen kruis en een statue menhir. Ook is in een route een stukje ongebruikte spoorbaan opgenomen met een spannend stukje tunnel.


Prijs wandelarrangement
- Prijs
- 7 nachten
(juli en augustus 6 nachten)- Kamer met gedeelde badkamer: € 317
- Kamer met privé badkamer:
L'Araignée € 317
La Suite € 407
De prijs is per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen - Eénpersoonskamer vanaf € 323
- Kamperen eigen tent € 233
- Inbegrepen:
- Logies, ontbijt, lunchpakket, avondmaaltijd, gebruik wandelkaart.
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten, zoals het gidsen
- Toeslag:
- Gids € 25 p.p. per dag, minimaal 5 personen






