Wandelen in Lorraine / Lotharingen


Wandelherberg La Beuratte
Centraal in de “Hoge Vogezen” ligt La Beuratte, een ideaal uitgangspunt voor de rustzoekende wandelaar. De herberg ligt aan de voet van de Grand Ventron (1204 m), een natuurgebied van een bijzondere schoonheid in een ongerept deel van de Vogezen.
Op korte afstand liggen de bekende routes de Crête, Ballon d’Alsace en Honeck. Naast lieflijke bergweiden vind je in dit deel van de Vogezen ook toppen met een alpien karakter.
Ondanks dat de hoogste bergtop “slechts” 1424 meter meet, zijn hoogteverschillen van zo'n 1000 m mogelijk tijdens een dagje wandelen. Maar je kunt ook een wandeling maken die minder inspanning vereist en die ruimte laat voor een drankje op een terras.
La Beuratte biedt u drie wandelarrangementen:
- voor de gemiddelde wandelaar,
- de wandelaar die het liever iets rustiger aan doet
- en voor de echte bikkels.
De wandelingen hieronder geven een idee van de mogelijkheden. Er zijn circa dertig beschreven wandelingen beschikbaar. Vaak kunt u kiezen tussen een lichtere of een zwaardere variant.
Frankrijk · Vosges/Vogezen
- Accommodatie:
- Wandelherberg La Beuratte
- Chambres d'hôtes
- Cornimont, Frankrijk
- www.labeuratte.com
- Contact:
- 0033 329 245 346
- Vragen / e-mail
- Reserveren / boeken
- Nederlands gesproken
- Locatie en bereikbaarheid:
- Gps: N 47° 58' 15" E 6° 52' 4"
- Plattegrond
- 610 km van Utrecht
- 450 km van Brussel
- 8 km van La Bresse
- Station Remiremont (30 km), hier halen wij u dan op
- Arrangement:
- Individueel · standplaats
- Bijna gehele jaar geopend
- Reiscode:

De Vogezen
- Rondwandeling Gerbamont
- U wandelt afwisselend door open gebied met boerderijen waar in het voorjaar de gele brem uitbundig bloeit en bosachtig terrein met mooie rotspartijen. Onderweg heeft u mooie vergezichten op de vallei van de Moselotte. Deze wandeling is in 2002 door de club Vosgien gemarkeert. U zult weinig andere wandelaars tegenkomen. Duur 4 uur, hoogteverschil 480 m.
- Rondwandeling lac de Corbeaux
- Het prachtige Lac des Corbeaux is één van de vele erosiemeren in de Vogezen. Bij deze wandeling kunt u kiezen uit 2 varianten. Als u de hoge variant kiest heeft u vanaf Roche du Lac een schitterend uitzicht op het meer en de omgeving. Bij het meer staat een sfeervolle berghut waar u prima kunt lunchen. Duur 5 uur, hoogteverschil 600 (650) m.
- Rondwandeling Grand Ventron
- Het Massif du Grand Ventron is één van de 5 natuurreservaten in het Parc Naturel Régional des Ballons des Vosges. Over een mooi bospad klimt u in 2 uur naar de top van de Grand Ventron. Vandaar heeft u een prachtig uitzicht op de andere toppen zoals de Honeck en de Grand Ballon. Op een zeer heldere dag kunt u zelfs de Berner Alpen zien liggen. De tocht naar beneden gaat via het veenmoeras en deels over de GR531. Duur 5½ uur, hoogteverschil 800 m.


Herberg La Beuratte
La Beuratte is een oude Vogezenboerderij gebouwd rond 1850. In het huis bevinden zich vijf comfortabele gastenkamers. Het huis ligt vlakbij Cornimont net buiten het gehuchtje Xoulces in een mooi rustig dal.
De vijf kamers hebben een eigen badkamer (waarvan één met ligbad). Daarnaast is er een gezellige zitkamer met houtkachel en een eetkamer voor het diner en ontbijt. Deze ruimtes zijn alle rookvrij.
Alle maaltijden worden met veel zorg en aandacht bereid, en zijn er in twee uitvoeringen: vegetarisch en niet-vegetarisch. ‘s Zomers gebruiken we zo veel mogelijk kruiden en biologisch geteelde groenten uit eigen tuin. Als het weer het toelaat kan er op het terras worden gegeten.


Meer wandelsuggesties
- Rondwandeling Sentier des Roches - Hohneck
- Spectaculaire wandeling met 'alpien' karakter. Moeilijke passages met staalkabels op Sentier des Roches (hoogtevrees gevoelig!), flinke klim naar Le Honeck, de één na hoogste top van de Vogezen, vandaar een prachtig uitzicht, tot aan de Berner Alpen bij helder weer. Dit is een wandeling voor ervaren bergwandelaars. Duur 6 uur, hoogteverschil 500 m.
- Rondwandeling Lac Blanc - Gazon du Faing
- Eén van de mooiste Vogezen wandelingen. U loopt afwisselend door bos, over ruige rotspartijen en lieflijke chaumes, met steeds een prachtig uitzicht. Bij Lac des Truites staat een Ferme Auberge waar het 's zomers heerlijk toeven is op het terras. Na een korte, maar steile klim bereikt u het natuurreservaat Gazon du Faing en wandelt u via de GR5 op hoogte terug. De wandeling is begin juni extra mooi door de bloeiende alpenanemonen. Duur 4½ uur, hoogteverschil 400 m.
- Rondwandeling Ballon d'Alsace
- Via de GR533 klimt u eerst naar het uitzichtspunt vlak onder de top van de Ballon de Servance. Vandaar via de GR7 naar de Ballon d'Alsace. Een mooi bospad voert u via de Jumenterie weer terug naar St Maurice. Een pittige wandeling met veel hoogteverschil voor de geoefende wandelaar. Duur: 5½ uur, hoogteverschil 900 m.


Prijs wandelarrangement
- Prijs kamer:
- 4 nachten € 179
7 nachten € 319
De prijs is per persoon, gebaseerd op 2 personen die een kamer delen - Inbegrepen:
- Logies, ontbijt, lunchpakket, avondmaaltijd (niet op vrijdag), wandelroutes en gebruik van wandelkaart.
- Niet inbegrepen:
- Alle overige kosten, waaronder avondmaaltijd op vrijdag.
- Toeslag:
- Kamer met ligbad € 2,50 p.n.
Gebruik tweepersoonskamer door één persoon € 10 p.n.






